Nadpis Vanished Worlds
encyklopedie

(pomocí google)
Čarovné zrcadlo
Fantasy svět
     Orberis - fantasy všeobecně, nechybí ani obrázková galerie, ve které se
     nachází přes 2000 fantasy obrázků. Portál se dále věnuje knize Orberis -
     Dračí dýmka a stejnojmenné deskové hře a amatérským povídkám ze světa
     fantasy.
Online hra Zaklínač
Online RPG Dračí jezdci
Vanished Worlds

mág

Orkové


Mocná rasa obývající především hluboký a temný hvozd - Temnoles. Orkové žijí v osadách, nejčastěji v kulatých chatrčích z hlíny. Je jedna věc, kterou na světě milují ze všeho nejvíc - boj. Ve Veliké válce jich mnoho padlo při bitvách s démony, orkové se do dnešních dob z téchto ztrát zcela nevzpamatovali. Navíc jejich populaci decimují potyčky klanů mezi sebou. Nicméně občas vyjdou z hlubokých lesů ven a napadají krajiny východně od Temnolesa. Mnoho osad v západní Vrchovině a v údolí Divoké řeky již zažilo nájezd orčích klanů.

Orkové pohrdají magií, uznávají pouze hrubou sílu. Klanoví náčelníci jsou zpravidla ti nejsilnější válečníci z celého klanu a svou pozici drží do té doby, dokud je ve výzvě neporazí nějaký silnější ork. Oblíbenou zbraní této rasy jsou palice, kyje, zahnuté těžké šavle a tesáky.

Ženy orků si v ničem nezadají se svými muži. Do obléhání a nájezdů se sice nezapojují, ale pokud mají bránit klanovou osadu, jsou strašlivými protivníky.

Mladí orkové jsou od mládí vychováváni klanem. Model klasické rodiny zde neexistuje, mladý ork prostě patří klanu. Má otce i matku, ale vychovává jej klan. Je to dáno také tím, že při způsobu života této bojovné rasy je velká pravděpodobost že o rodiče dříve, nebo později přijde.

Orčím klanům vládl vždy král, pod nějž spadali náčelníci jednotlivých klanů. Poslední orčí král zahynul ve Veliké válce, od těch dob se nový nenašel a to je možná také důvod, proč spolu jednotlivé klany často bojují.

úvod|letopočet|slovník|encyklopedie|kronika|mapy