Nadpis Vanished Worlds
encyklopedie

(pomocí google)
Čarovné zrcadlo
Fantasy svět
     Orberis - fantasy všeobecně, nechybí ani obrázková galerie, ve které se
     nachází přes 2000 fantasy obrázků. Portál se dále věnuje knize Orberis -
     Dračí dýmka a stejnojmenné deskové hře a amatérským povídkám ze světa
     fantasy.
Online hra Zaklínač
Online RPG Dračí jezdci
Vanished Worlds

mág

Ještěří lid


Je to inteligentní rasa studenokrevných živočichů. Většinou se pohybují vzpřímeně, po zadních končetinách, přední používají jako lidé. Rovnováhu vyvažují ocasem. Dovedou používat nástroje i zbraně.

Ještěří lid je poměrně jednotný, celé zemi vládne údajně jeden vládce – král ještěřích lidí, jedinec silný jak fyzicky, tak i po stránce magie. Sídlí v jediném větším „městě“ ještěřích lidí, přibližně uprostřed močálu. Tomuto místu dominují trosky vysoké věže. Ano, jde o jednu z věží, ve kterých sídlili za Věku pastýřů mocní mágové. Dnes již z prastarého sídla zbývají pouze trosky, které se velmi pomalu propadají do močálu. Král ještěřích lidí má svůj sál v přízemí věže.

Legendy praví, že, ještě než oblast pohltil Zelený močál tak bylo podzemí protkáno sítí tunelů, chodeb a síní. V nich žili mocní mágové, zaříkávači a šamani ještěřího lidu. Temnými chodbami se neslo zaříkání a proklínání ve zvláštním hrdelním jazyku. To oni prý ve skutečnosti vládli celému národu, ne ještěří král sedící na povrchu.

Dodnes je velká část moci soustředěna do rukou právě zaříkávačů a šamanů.


Je velmi mnoho druhů ještěřích lidí, liší se jak barvou kůže, tak tělesnými proporcemi. Tyto jednotlivé podrasy spolu většinou vycházejí, ale konflikty nejsou vyjímkou.

Gargazové – jsou největší a disponují velkou fyzickou silou. Nenajdeme však mezi nimi mnoho šamanů a zaříkávačů.

Zivlinové – Vzrůstem malí, ale velmi inteligentní. Jsou prohnaní, lstivý a úskoční, těmito vlastnostmi vyrovnávají nedostatek fyzických sil. Z rasy Zivlinů pochází mnoho šamanů.

Toto jsou pouze dvě krajní větve ještěřího lidu, většina jich jsou kříženci těchto dvou skupin.

úvod|letopočet|slovník|encyklopedie|kronika|mapy